Gergi Tavan Ankara
Ankara Gergi Tavan
NİS
01
 

3 Boyutlu Gergi Tavan ile Farklılıklar Yaratın

3 boyutlu tasarımlar ile tavanlarınızda farkınızı ortaya koymanız, tamamen hayal gücünüzle sınırlıdır. Alüminyum profillerin esnek yapısı sayesinde kubbe, tonoz, kolonlar,dalgalar,serbest tasarımlar oluşturulabilir. Duvarla tavan kavisleri,3 boyutlu iskelet sisteminin oluşturulabildiği her form, gergi tavan ürünleriyle kaplanabilir.Malzemenin Esnek bir örtücü olarak kullanılabilmesi 3 boyutlu uygulama tasarımlarına izin verir.

     
DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
OCA
01
 

Dijital Baskılı Gergi Tavan için Mürekkep Kalitesi Nasıl Olmalıdır ?

Teknoloji her gün ilerlerken,bir eski teknoloji artık geçersiz hale gelmektedir.Dijital baskıda da durum bu şekilde gelişmektedir.

Eski teknolojide solvent baskılar yapılırken solventin insan ve çevre sağlığına zararından dolayı eco solvent makinalar geliştirilmiştir. Ancak eco solvent makinalarda insan sağlığını tehdit etmekte idi.

Sonrasında voc salınımı olmayan çevreye saygılı uv makinalar ile baskı yapılmaya başlandı . Uv makinalar, çevreye saygılı olmasının yanında çok daha canlı baskılar yapabilmektedir.Başlangıçta 85 pl damlacık tane büyüklüğünde dış mekan kalitesinde baskı yapan makinaların yerini 7 pl iç mekan kalitesinde baskı yapan mükemmel makinalar almaya başlamıştır.

Gergi tavan için kullanılan Pvc Membran için led uv teknolojisinin kullanılması mukavemet kaybının da önüne geçmiştir ... Devamını Oku >

     
OCA
15
 

Gergi Tavanın Göz Sağlığına Pozitif Etkisi

Ortamın aydınlatması tasarlanırken dekoratif amaçla birlikte sağladığı ayarlanabilir ışık şiddeti ve ışığı homojen dağıtma kabiliyeti nedeni ile pek çok göz doktoru tarafından da Gergi Tavan uygulamaları tavsiye ediliyor. Mekanlar için aydınlatma seçimi yapılırken üzerinde en çok düşünülmesi gereken unsur göz sağlığıdır. Çünkü hatalı aydınlatma görme kabiliyetini azaltabiliyor.

Çalıştığımız ortamlarda özellikle bilgisayar karşısında, belirli bir nesneye odaklanmanızı gerektiren, okuma, yazma veya dikkat gerektiren işlerde doğru aydınlatma göz sağlığınız için büyük önem taşıyor. Yetersiz, aşırı veya noktasal bir kaynaktan gelen, homojen olmayan bir şekilde aydınlatılan ortamda geçirilen uzun süre erken evrelerde göz kuruluğuna, baş ağrısına ve göz yorgunluğuna, dah ... Devamını Oku >

     
ŞUB
01
 

Çizgi Karakter Temalı Gergi Tavan Ürünleri İle Çocuklarınızı Sevindirin

Başta çocuklar olmak üzere her yaştan izleyiciye ulaşan ve dünya çapında izlenen çizgi film karakterlerini gergi tavan uygulamalarında kullanarak bir ilke imza atıyoruz.

Baskılı Gergi Tavan ürünlerimiz sayesinde en sevdiğiniz çizgi film karakterlerini evinizin tavanında veya duvarında son derece şık bir tasarım objesine dönüştürebilir, aynı zamanda sıkıcı lambalar, veya armatürler yerine mekanlarınıza heyecan katarak aydınlatabilirsiniz.

Devamını Oku >
     
MAR
11
 

Hangi Gergi Tavan Modellerini Kullanabilirim?

Günümüz insanı günlük hayatının rutin akışından kurtulmak, farklı ve zevkli mekanlarda yaşamak veya çalışmak konusunda sürekli bir arayış içinde. Bugüne kadar yalnızca alçıpan ve kartonpiyer ürünleri ile ufak da olsa bazı farklılıklar yaratılabiliyordu ancak bugün Gergi Tavan sayesinde çok farklı ve benzersiz tavan tasarımları oluşturabilmek mümkün.

Gergi Tavan istendiğinde 3 boyutlu uygulanabilen 5 farklı doku ve yüzeydeki ürünleri sayesinde sınırsız sayıda tasarım çeşitliliğine imkân sağlayan modern bir tavan dekorasyon ürünüdür.

Yalnızca renk ve doku farklılığı değil, artık Gergi Tavan sayesinde dilediğiniz her türlü resmi, motifi veya görseli isterseniz ışıklı, isterseniz ışıksız olarak tavanlarınıza uygulayabilirsiniz. Gergi Tavan uygulamaları kadar aynı &uum ... Devamını Oku >

     
MAR
09
 

Gergi Tavan Uygulamalarında UV Baskının Önemi

Sağlık ve hijyen konusunda dikkat edilen hususlar arasında baskılı Gergi Tavan ürünlerinde kullanılan boya ve mürekkeplerin sağlıklı olup olmadığıdır.

Dijital baskı teknolojisinde günümüzde sıklıkla kullanılan 2 farklı tür baskı mürekkebi vardır. Bunlardan biri solvent bazlı kanserojen etkili baskı mürekkepleri, diğeri ise ekolojik natürel malzemelerle üretilmiş insan sağlığına uygun ekolojik UV baskı mürekkepleridir.

Billboard tabela vb. gibi açık havada kullanılacak baskı işlerinde solvent içerikli mürekkep kullanılması herhangi bir sağlık sorunu yaratmazken, insanların uyuduğu, yemek yediği, günlük hayatını geçirdiği kapalı iç mekânlarda bu kanserojen ürünlerin kullanılması son derece tehlikelidir.

Ne yazık ki günümüzde fiyat rekabeti yaratabilmek için iç mek ... Devamını Oku >

     
NİS
25
 

Apple Mağazalarında Kullanılan Gergi Tavan’ın Tüketici Davranışlarına Etkisi

Ortalama bir tüketicinin mağazalar içerisindeki deneyimi, tüketicinin mekanla, tüketicinin ürünle ve tüketicinin insanlarla etkileşimini tanımlayan bir ilişkiler sürecidir.

Günümüz koşullarında pazarlama guruları, psikologlar ve mimarlar bu ilişkiler sürecini verimlilik temelli inceleyerek elde ettikleri hayati verileri büyük mağaza zincirleri ve markalar ile paylaşıyor, hem marka, hem de tüketici için daha kolay, etkili ve verimli bir alışveriş deneyimi yaşatmanın yollarını arıyorlar.

Yukarıdaki çerçevede yapılan bilimsel araştırmaların bir sonucu olarak hazırlanan bu makalede sunulan çalışma, “tüketim mekanı” ile “tüketici davranışı” arasındaki ilişkiyi “Çevre-Davranış Çalışmaları” genel çerçevesi içerisinde ele almaktadır. Çalışma ... Devamını Oku >

     
MAY
01
 

Neden Gergi Tavan ?

Bir mağaza sahibisiniz ve noktasal aydınlatma elemanlarının, spotların, halojen lambaların müşterileriniz üzerinde stres yaratan, yaydığı ısı ve kontrolsüz ışık sebebiyle ürünleri gereğinden az veya fazla aydınlatırken müşterileriniz üzerinde bir an önce dışarı çıkma isteği uyandıran ışıklarından bıktınız. Evinizde kullandığınız on binlerce adet üretilen avize ve abajurların her yerde görülen sıkıcı tasarımları sizi rahatsız etmeye başladı. Yaşadığınız veya çalıştığınız mekanlarda farklılık ve özgünlük istiyorsunuz. Daha önemlisi, yaşadığınız veya çalıştığınız mekanların, her alanının doğru, soft ve iyi bir şekilde aydınlatılmasının verimliliğiniz ve psikolojiniz üzerindeki pozitif etkilerini keşfettiniz. Led aydınlatma altyapısı kullanarak enerji tüketiminizi minimize etmek istiyorsunuz ancak led ... Devamını Oku >

     
HAZ
10
 

Lake Gergi Tavan Mekanlarınızı Canlandırıyor...

Bilinenin aksine gergi tavan yalnızca bir aydınlatma malzemesi değildir. Gergi tavan ürünlerinin dünyada en sık kullanıldığı alan yüzey kaplamadır. Klasik tavan malzemelerinin (alçıpan, taşyünü, metal, ahşap vb.) kullanım süresine bağlı olarak oluşturduğu deformasyonların hiçbiri gergi tavan ürünlerinde yaşanmaz. 20 Yıl Garantili gergi tavan ürünlerimiz esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde kullanım ömrü boyunca ilk günkü görünümünü korur. Boya, tamir ve bakım istemediği gibi, zamanla tavanlarda oluşabilecek rutubet lekeleri, dökülme, sarkma, kirlenme vb. gibi olumsuzlukların hiç birini lake gergi tavanlarda yaşamazsınız. Bütün bunlarla birlikte son derece temiz ve hızlı montajı sayesinde eşyalarınızı bile yerinden oynatmadan çok kısa bir süre içerisinde uzun yıllar ilk günkü g ... Devamını Oku >

     
HAZ
01
 

Gergi Tavan Çevre Dostudur

Gergi Tavan Ürünleri;

%100 geri dönüşümlüdür,

Temizlenebilir,

Boya veya kimyasal bakım gerekmemektedir,

Kloroflorokarbon ve hidrokloroflorokarbon  gazlarını içermemektedir,

Kamiyum ve kurşun içermemektedir,

20 yılı aşkın kullanım ömrüne bulunmaktadır,

Montajında kullanılan alüminyum profiller ve paketleme ekipmanları geri dönüşümlü malzemelerdir,

Avrupa Standartlarında; B1,M1,S2,d0 belgelerine sahip, yangında alev almaz özelliğindedir.

İş yerlerinizin,evlerinizin,kamusal alanlarınızın tasarımları kaliteyi doğrudan etkilemektedir. Yeni teknolojiler ile ihtiyacınıza uygun gergi tavan çözümleri ararken aynı zamanda başta güvenlik ve sağlık olmak üzere, uzun süreli sorunsuz kullanım,bakım masrafları, montaj koşulları ve uygulama yönt ... Devamını Oku >

     
MAY
26
 

Müze ve Sergi Alanlarında Neden Gergi Tavan ?

Gergi Tavan Müze veya sergi alanlarında kullanımında aydınlatma sistemi çok önemlidir. Sergilenen serginin ziyaretçi tarafından çok doğru algılanmasını sağlamak için ışık vurgusunun yaratılmasına dikkat edilerek hazırlanmalıdır.

Sergilenen tarihi eser,sanat eseri ve nesnelerde oluşabilecek tahribatı en aza indirgemek için ise yapay aydınlatma sistemi kullanılmalıdır. Aydınlatma sistemlerini tercih ederken bu doğal veya yapay aydınlatma içinde geçerlidir, yukarıdaki cümlede geçen unsurlara son derece dikkat etmeleri gerekmektedir.

Binlerce yıllık tarihi eserler, sanat eserleri, sonraki kuşaklara bırakmak istediğimiz kültürel miras doğru aydınlatma sistemi ile yıllarca saklanabilir korunabilir.Bu aydınlatma sistemini gergi tavan ile birlikte kullanılarak yumuşatılması verecek hasarı ve tahribatı en aza indirmektedir.

Devamını Oku >
     
MAY
25
 

Hastahanelerde Gergi Tavan

Gergi Tavan hastane,klinik,muayenehane, laboratuvar gibi üst düzey aydınlatma sistemine ihtiyaç duyan ve hijyenin önemli olduğu bu gibi alanlarda uygulanabilecek en iyi çözüm gergi tavandır. Dokusuz üst yüzeyi sayesinde üzerinde bakteri bulundurmaz ve bakteri üremesine imkan sağlamamaktadır. Her türlü dezenfektan ile birlikte kullanılabilmesinin yanı sıra temizlik gerektirmemektedir.

Devamını Oku >
     
MAY
01
 

Gergi Tavan Ürünlerinde Led Tercihi

  • Öncelikle hangi gergi tavan ürününü seçeceğinizi belirlemelisiniz.

Baskılı gergi tavan ürünlerinde, baskı görselini etkileyip renkleri bozmaması için genellikle 6500K değerindeki soğuk beyaz ışık ile aydınlatılmalıdır. Düz beyaz gergi tavan uygulamalarında ise istediğiniz renk sıcaklığına sahip led ürünleri kullanabilir, hatta RGB ledler sayesinde renk değiştiren aydınlatmalar bile yaptırabilirsiniz.

  • İkinci aşamada aydınlatma ihtiyacınızı belirlemelisiniz.

Mekan direk gün ışığı alıyor mu? Hangi seviyede aydınlatılmaya ihtiyacı var? Işık rengi ne olacak? (Gün ışığı, Beyaz, Soğuk Beyaz)

  • Günlük kaç saat ışıkların yanması gerekiyor?

Mekanınız sürekli aydınlatılması gereken ürünlerin olduğu bir mağaza ise d ... Devamını Oku >

     
MAR
15
 

TÜRK BAYRAĞI , ADI NAZLI

 

Sen sadece bir bayrak değilsin ..

Uğruna nice kanların döküldüğü , özgürlük sembolü bayrağımız, bu ülke topraklarında yaşayan her bireyi kanatları altına alan bir simgedir.

Arif Nihat Asya’nın dizelerinde dediği gibi ; 

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü..

 

Bir bayraktan fazlası, özgürlüğümüzün  semalarımızda dalgalanan simgesi , bazen şehidimizin örtüsü ..

Ne desek eksik kalır ne desek söylenmemiş sözler kalır .

 

 OSMAN BEY EFSANESİ

Türk bayrağının varoluşu konusunda yaygın olan bir bilgi ise Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ile ilgili. Bir gün Osman Bey rüyasında göğsün&uu ... Devamını Oku >

     
Gergi Tavan A: Ceyhun Atuf Kansu Cd. No:124/E 06520 Balgat Çankaya/Ankara
T: (0312) 284 8660  -  (0532) 604 1012   F: (0312) 284 8661
E: info@galaksigergitavan.com
© Copyright Galaksi Gergi Tavan | Tüm Hakları Saklıdır.
ShnAvc

Gergi Tavan

Gergi Tavan Ankara

gergitavan

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic
gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic
gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic

gergitavan,gergitavanaydinlatma,gergitavanankara,galaxy gergi tavan,samsung led,gergi tavan led,fiberoptic